Ливърпул и Манчестър Сити играят при резултат 1:1 в дербито на 28-я кръг

...

НА ЖИВО: Ливърпул - Манчестър Сити 1:1, Мак Алистър изравни от дузпа

Ливърпул и Манчестър Сити играят при резултат  1:1  в дербито на 28-я кръг във Висшата лига.

Първата опция в срещата пристигна в третата минута, откакто Бернардо Силва откри Хулиан Алварес на левия фланг, а последният опита удар с левия крайник, само че Келехър внимаваше и съумя да избави. Малко по-късно Манчестър Сити лиши в средата на центъра, а Де Бройне опита мощен удар от границата на наказателното поле, само че стражът на Ливърпул реагира с добра интервенция.

В 13-а минута Конър Брадли получи празно пространство на фланга и напредна с топка в крайници, като пусна добър паралелен пас на голлинията, само че Дарвин Нунес се размина с топката и не съумя да оползотвори положителния късмет за мърсисайдци.

Само пет минути по-късно Дарвин Нунес бе изведен на страхотна позиция, а уругваецът откри Луис Диас, който се разписа пред опразнената врата, само че попадението бе анулирано заради засада на уругваеца, а резултатът остана същият.

В 24-а минута Кевин де Бройне извърши по превъзходен метод корнер, а отбраната на Ливърпул не бе проведена, като Джон Стоунс изскочи на първа греда и засече топката, като този път Келехър нямаше по какъв начин да реагира - 1:0 за Манчестър Сити.

Ливърпул отговори в 31-а минута, откакто Харви Елиът опита центриране с левия си крайник и откри непокрития Доминик Собослай, а унгарският полузащитник стреля незабавно с глава, само че от чиста позиция не съумя да уцели вратата.

В 39-а минута Ерлинг Халанд бе оставен очи в очи с Върджил ван Дайк, като норвежкият нападател бе усложнен и опита удар с левия крайник, само че не съумя по никакъв метод да затрудни вратаря на Ливърпул, който улови умерено.

Само три минути по-късно Луис Диас мина около Родри и Кайл Уокър, като бе задоволително неотстъпчив и опита удар с десния крайник от границата на пеналтерията, само че топката профуча настрана от страничния дирек на Едерсон.

В третата минута на добавеното време за първата част Родри извърши нарушаване против Алексис Мак Алистър, за което получи жълт картон. Зад топката застана Доминик Собослай и извърши мощен директен свободен удар, само че Едерсон бе нащрек и се хвърли по превъзходен метод, улавяйки кълбото.

Веднага след началото на втората част Нейтън Аке позволи груба неточност, връщайки топката към Едерсон, а Дарвин Нунес изпревари бразилския пазач, като вратарят на Манчестър Сити фаулира нападателя на Ливърпул, а основният съдия незабавно отсъди дузпа. Изпълнението се забави заради проблеми с крайници на Едерсон, само че в последна сметка Алексис Мак Алистър застана зад топката и извърши изрично в десния ъгъл, без да остави късмет на вратаря да реагира - 1:1.

Стартови сформира:

Ливърпул:  62. Куивин Келехър, 2. Джо Гомес, 4. Върджил ван Дайк, 78. Джарел Куанса, 84. Конър Брадли, 3. Ендо, 10. Алексис Мак Алистър, 8. Доминик Собослай, 7. Луис Диас, 19. Харви Елиът, 9. Дарвин Нунес

Треньор:  Юрген Клоп